Częste pytania

Czym jest hipnoza i hipnoterapia

Hipnoza z punktu widzenia osoby hipnotyzowanej to stan głębokiego zrelaksowania i akceptacji (zbliżony do głębokiej medytacji). W tym stanie pozostajemy cały czas świadomi, pamiętamy przebieg sesji po jej zakończeniu i pozostajemy bardzo mocno skoncentrowani. Jednak z punktu widzenia możliwości jakie daje - hipnoza to znaczenie więcej, ponieważ hipnoza jest ominięciem funkcji krytycznej świadomego umysłu i ustanowieniem akceptowalnego selektywnego myślenia. Więcej na ten temat znajdziesz poniżej w artykule "Wiedza o umyśle i hipnozie". Hipnoterapia jest rodzajem terapii z wykorzystaniem zjawiska hipnozy.

Czy podczas hipnozy się śpi, czy jest się świadomym?

Nie, w czasie hipnozy nie śpimy, pozostajemy cały czas świadomi, pamiętamy przebieg sesji po jej zakończeniu.

Czy w hipnozie, jako osoba hipnotyzowana tracę kontrolę?

Nie, w czasie hipnozy cały czas jesteś świadomy, wszystko słyszysz i cały czas możesz podejmować decyzje czy akceptujesz to co słyszysz. Tak naprawdę w hipnozie zyskujesz większą kontrolę. Na przykład potrafisz wejść w stan pełni szczęścia w przeciągu kilku sekund, jeśli zechcesz. Jesteśmy mocno skoncentrowani i zdolni do przerwania sesji w każdym momencie.

Czy hipnoza jest bezpieczna?

Tak, hipnoza jest w 100% bezpieczna - zawsze masz kontrolę nad tym co się dzieje. Mity na temat hipnozy są utrwalane przez hollywoodzkie filmy, książki fantastyczne, różne nieprawdziwe opowieści. Skłaniają ludzi do myślenia o tym, że może ona być niebezpieczna, ale jest ona tak samo bezpieczna jak np. medytacja.

W czym może pomóc hipnoza?

Hipnoza jest świetnym sposobem do radzenia sobie z problemami o tle emocjonalnym i psychosomatycznym, szczególnie takimi jak: nałogi (nikotyna, alkohol, narkotyki, leki), depresja, chroniczny smutek, fobie, natręctwa, problemy z wagą, migreny, ból fizyczny, zachowania kompulsywne, natłok myśli, stres, a także w wybranych przypadkach z zaburzeniami fizycznymi o podłożu emocjonalnym jak wysypki, łysienie, choroby autoimmunologiczne, nadciśnienie i inne.

Czy hipnoterapia jest dla mnie?

Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie samemu, proponuję zapoznać się z zawartymi na tej stronie informacjami i kontakt w celu umówienia spotkania. Jeżeli po pierwszym spotkaniu informacyjnym uznasz że Tobie hipnoterapia nie odpowiada - nie ponosisz żadnych kosztów.

Jak przebiega sesja hipnozy/hipnoterapii?

Pierwsza sesja to głównie tłumaczenie na czym polega hipnoterapia oraz jak przebiega. Odpowiadam na wszelkie pytania. Na tym etapie możesz zdecydować czy taka forma pracy Ci odpowiada i ewentualnie zrezygnować nie ponosząc żadnych kosztów. Kolejne kroki to krótki wywiad i przygotowanie się do pracy w konkretnej sytuacji oraz oczywiście przeprowadzenie procesu terapeutycznego. Z reguły praca z hipnozą wymaga 2 - 3 sesji, ale możesz zadzwonić i zapytać jak może być w Twoim przypadku.

Co na to religia katolicka?

Papież Pius XII w roku 1956 poparł stosowanie hipnozy jako skutecznej metody do pracy terapeutycznej i pracy z bólem (jako przykład podał niesamowitą skuteczność przy zlikwidowaniu bólów porodowych).

Czy możliwe są sesję prowadzone poza gabinetem lub na Skype?

Tak, jeżeli z wizyta w gabinecie w Jaworznie nie jest dla Ciebie możliwa to istnieje możliwość spotkania na Skype (głównie zarezerwowane dla dużej odległości) lub mój dojazd do Ciebie do domu. Kontakt indywidualny jest preferowany przeze mnie, ale także przez moich klientów, dlatego w pierwszej kolejności rozważę przyjazd do Ciebie do domu.

W takim razie gdzie dojeżdżam jako terapeuta?

Z reguły dojeżdżam do 50-60km czyi na terenie Śląska i do Krakowa, są to takie miasta jak: Kraków, Chrzanów, Oświęcim, Katowice, Sosnowiec, Tychy, Dąbrowa G., Mysłowice, Bytom, Chorzów, Zabrze, Gliwice i innych. Dla osób przebywających za granicą oraz mieszkających dalej pozostają sesję przez Skype.

Copyright ©2022. All rights reserved.